
Lees verder
Rozemarijn Dols heeft als psycholoog haar eigen bedrijf Dols-Consult, werkt als management consultant bij de Galan Groep en als leiderschapstrainer bij De Nieuwe Verdieping. Zij houdt zich bezig met leiderschapsontwikkeling , teamcoaching en verzorgt trainingen met filmfragmenten en werkconferenties voor leidinggevenden.
Meer over Rozemarijn DolsHoutons, we've got a problem. Deze uitspraak van de commandant van de Apollo 13-missie is wereldberoemd geworden. De missie wordt beschouwd als een ‘succesvolle mislukking’. Een mislukking omdat het primaire doel – landen op de maan – niet werd gehaald. Succesvol omdat er fenomenaal teamwork ten grondslag lag aan het redden van de crew. De film die over deze missie werd gemaakt, laat een nauwgezette reconstructie zien van de rampvlucht, het teamwork en het leiderschap van commandant Jim Lovell.
Films, documentaires en series bieden vele ervaringen en inzichten die de ontwikkeling van leiderschap kunnen versterken. Het zijn bijzonder krachtige middelen om leiders op een toegankelijke en tegelijkertijd indringende manier te confronteren met hun rolmodellen. Ze
inspireren en geven veel gespreksstof over wat effectief leiderschap en teamwork is en wat juist niet.
Aan de hand van vele films en zeven thema’s passeert in dit boek een keur aan leiders de revue. Centraal staat steeds de vraag wat we van deze rolmodellen kunnen leren voor de managementpraktijk. Bij elke filmbespreking wordt de relevantie van de film vanuit het perspectief van leiderschap aangegeven en aangevuld met een (leiderschaps)model of psychologische inzichten. Reflectievragen, leestips en een verwijzing naar kernfragmenten maken de besprekingen compleet.
Heb je jouw boeken niet meer nodig?
Als je jouw studieboeken gekocht hebt bij hanzestudybook.nl, kun je geselecteerde titels moeiteloos terugverkopen aan Noordhoff. Geen vragen, geen gedoe en lekker duurzaam.
Wat is een AI-boek? Een AI-boek is een nieuwe verschijningsvorm voor boeken, ontwikkeld door Maven Publishing en Typetone.
Het bestaat uit de volledige tekst van een boek, geschreven door de auteur, met kunstmatige intelligentie eraan toegevoegd waardoor het interactief wordt.
AI-boeken zijn alleen te gebruiken via WhatsApp, je hoeft er geen app voor te installeren.
Meer informatie over AI-boeken